Tomb Raider Underworld - Jak na Vlastní Rendery - XNA Lara
Určitě jste si každý všiml, že blogy o TR se začali plnit různými Rendery s Larou, lařiným klonem a dokonce i Amandou. Jak to ale dělají? Ptáte se.. Odpověď je jednoduchá, pomocí skvělého programu XNA Lara.
1, Krok :
Musíte si stáhnout dva různé programy: Microsoft .NET Framework a Microsoft XNA Framework.
2, krok :
Až si je stáhnete nainstalujte je.
3, Krok:
Až je nainstalujete stáhněte si XNA Lara 4.85 , verze se pořád mění a vylepšují, takže se omlouvám, kdyby tu byla nějaká zastaralá. Až stáhnete, naistalujte.
4, Krok:
Teď byste měli mít celý základ, teď už jen udělat si vlastní Render. K tomu potřebujete ale modely a modely se sthují jednotlivě. Proto sem vložím všechny odkazy na Modely.
TADY najdete všechny postavy, místa a věci ke stažení
5, krok:
Až si stáhnete jednu, nebo více postav, extrahujte soubory. Poté extrahovanou složku zkopírujte, otevřete Složku XNA Lara a vložte zkopírovanou složku do složky DATA. Tento krok provedete pokaždé při stáhnutí nové postavy, či věci. (Na tento krok bych bez Lufíka asi těžko přišla, takže děkuju Lufi :))
6, Krok:
Hurá do práce. Otevřeze si XNA Lara, klikněte na spouštěcí ikonku a objeví se vám dvě okna, jedno menší, druhé větší. V menším okně klikněte nahoře na položku FILE a poté klikněte na ADD MODEL. Pak si vyberte postavičku se kterou chcete pracovat a potvrdtě klinutím a hurá, je tam.. :)
U novějších verzí můžete pracovat s Více postavami zaráz. Stačí zase kliknout na FILE a ADD MODEL.
.: Pomůcky :.
- Víte, že Lara a DG mohou mít zbraně? Stačí kliknout na položku OPTIONS, která je vedle položky FILE, najdete položku DISPLAY ACCESSORIES a vyberete si jestli chcete Laře a DG dát zbraně do ruky, či do pouzdra.. :) (Se zbraněmi mi poradila Thora, díky :))
- Jak pohybovat s postavami? Jelikož už pracujete s více postavami a chcete mezi němi udělat nějakou činost, musí být určitou vzdálenost od sebe. Vzdálenost zvětšíte či změnšíte pridržením tlačítka CTRL a pohybem myši si nastavíte pozici postavy.
Snad je pro vás návod pochopitelný :)
Komentáře
Okomentovat