Příspěvky

Zobrazují se příspěvky se štítkem RoTR - herní deníček

Rise of the Tomb Raider - Dohráno!

Obrázek
Myslela jsem, že tento okamžik nikdy nenastane, hlavně při konečných levelech, ale je tomu tak! Hra je dokončená na 85% (říkám si jakto, když jsem skoro všude, sebrala skoro všechno :D) za 21,5 hodin, bez Baby Yagy, tahle část na mě ještě čeká a nemůžu se dočkat. Určitě napíšu článek, který se bude tvářit jako recenze. Moje pocity ze hraní jsou vesměs kladné, až na pár detailů. Jen mám dotaz. Kdo z Vás hrál RotTR na PC a měl takové problémy jako já? řekněme hlavně v levelu The Lot City of Kitzeh, nejen že se mi hra neuvěřitelně lagovala, ale měla i spoustu bugů, přišlo mi to takové nedokončené v některých chvílích. Například seberu vysící bednu se součástkami a když zapnu instiknt přeživšího, tak tam bedna znovu je? AHA. Ne, že by to nějak špatně ovlivnilo hru, nemělo to více méně žádný dopad na hraní, ale občas to zmátne, chápete... Pod článkem naleznete anketu na téma, na kolik procent se Vám tahle hra líbila, budu ráda, když se do ní zapojí všichni, kteří hru hráli :)

Na hře jsem strávila přes 14 hodin

Obrázek
Jak už název článku napovídá, na hře jsem strávila přes 14 hodin a musím se přiznat, že už mi to příjde hrozně táhlé a chvílemi se i nudím. Konec je v nedohlednu a to jsem ještě ani nehrála dodatek Babu Yagu. Možná je to tím, že sbírám opravdu všechno :D a pořád někde šmejdím, dvakrát mě dokonce hrobka vyhodila zpátky, prototže nemám dostatečné vybavení :D Celá hra mě samozřejmě bavila, ale dostala jsem se do části, kde jsou zase přestřelky a pořád nějací vojáci Vám zavazí a to mě prostě nebaví. Jasně, ty vojáky jste potkávali v průbehu celé hry, ale ne hordu, že pozabíjíte jednu část a vyskáče na Vás další skupina a pak zase další. To mě fakt nebaví. Tímhle mě hra trošku zklamala. Myslela jsem, že bylo řečeno, že ty vojáky můžeme zneškodnit v tichosti, ale tady to nejde... Přikládám opět pár screenů, snad se budou líbit.

Vybrané screeny z průběhu hraní

Obrázek
Menší várka pár vybraných screenů, jelikož každý den hraju cca dvě hodiny a pak mi leží ve složce zhruba 1300 screenshotů, mám jen opravdu pár těch, které mi přišli něčím zajímavé :) Zdejší menší hřbitov v sobě skrývá kouzlu starých pohřebních obřadů... S Lařiným obličejem si tvůrci opravdu dost vyhráli... To se bohužel o ostatních tvářích moc říct nedá... Velice mě fascinuje Lařina reakce na okolní teploty.. Pád do temnoty.. Mrazivá voda dokáže zastavit i naši nezastavitelnou Laru..

První bug

Obrázek
Narazila jsem na svůj první bug ve hře. Není to až taková tragédie, ale někdy mě to trošku rozčilovalo. Ono jde o mapu. Nacházím se v lokaci SOVIET INSTALLATION a na mapě mám stále zafixovanou minulou část GLACIARN CAVERN. Ovšem, mapa je prázdná. A vypadá to asi nějak takhle: A vypadat by to mělo asi nějak takhle: Jedinou možností jak se chyby zbavit je jezdit jako šílenec po mapě a klikat. Pak se Vám objeví Vaše aktuální poloha.

Jaké by bylo Vaše rozhodnutí?

Obrázek
Jaké by bylo Vaše rozhodnutí? Nepřítel oslepl. Docela bolestivou metodou, už nikdy neuvidí a svíjí se v bolestech na zemi... A Vy máte možnost, ušetříte ho trápení, nebo ho necháte na pospas osudu? I takovým rozhodnutím musíte v novém Rise of the Tomb Raider čelit.

Dvě hodiny hraní za mnou

Obrázek
Zhruba o půl 7 večer se mi hra rozjela a musím přiznat, že sledovat hru a hrát ji je opravdu něco jiného. Měla jsem velké obavy z toho, že když znám videa a sepsala jsem pár článků o všem co nová hra přinese, nic už mě nepřekvapí. Opak je pravdou. Na videu se vše zdá lehké, říkáte si: to je jasný! seš slepej? Nu, ale když hru hrajete, není to tak jak jste si mysleli. Najednou je vše složitější a říkáte si: byl jsem tady? A tak to má podle mě vypadat. Baví mě to. A moc. Moc se mi líbí napřklad lovení. Parkrát střelíte do jelena, ale on Vám uteče a pak třeba řekněmě za deset minut běžíte okolo a slyšíte naříkání. A hele, on je to ten jelen, který Vám utekl a chudák se kulhá v lese a naříká. Skvělé je i sbírání surovin a kombinování. Čekáte, že se někde bude povalovat šíp? Na to zapomeňte! Pěkně si vše musíte vyrobit. Zatím jsem odehrála tři kola a před chvílí jsem porazila méďu. Je toho ještě spoooousta předemnou, ale já se zkrátka hry nemůžu nabažit. Zároveň jsem ovšem chtěla, dokud neb...